O nas

HODOWLA JACKRUSSELL O nas

Jurassic Jack FCI to hodowla psów rasowych Jack Russell Terrier, zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Nasze psy posiadają pełne wielopokoleniowe rodowody , gwarantujące czystość rasy, a każdy szczeniak z naszej hodowli otrzyma metrykę ZKwP uprawniającą do wydania rodowodu.


Hodujemy psy jednej rasy, a hodowla jest dla nas przede wszystkim wielką pasją. Nasze psy są traktowane jak rodzina w dosłownym słowa znaczeniu, wychowują się z nami w domu, cały czas mają bliski kontakt z ludźmi. Nie wyobrażam sobie, żeby nasi czworonożni przyjaciele nie towarzyszyli nam w domowych czynnościach. Razem z nami się bawią, śpią, pracują i odpoczywają. Mają kontakt z innymi zwierzętami – psami, kotami oraz z ludźmi – starszymi, młodszymi – o różnych charakterach, a co ważne także i z dziećmi w różnym wieku, począwszy od niemowląt. Nie wykazują zachowań agresywnych, są towarzyszami zabaw naszych dzieci, cierpliwie znoszącymi ich przejawy miłości. Do wszystkich naszych gości są nastawione przyjaźnie, co nie znaczy jednak że są ślepo ufne w stosunku do nieproszonych obcych. Poświęcamy im mnóstwo czasu na naukę, pielęgnację, zabawę, spacery. Nie oszczędzamy na naszych psiakach, dlatego są pod stałą opieką weterynaryjną, są też żywione pełnowartościowymi karmami takimi jak Reico, zawierającymi wszystkie składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zdrowie naszych psów jest bardzo ważne, dlatego regularnie je badamy - zarówno pod kątem obecności wirusów i bakterii, ale także wzrok, serce, biodra - wszystko po to, by w naszej hodowli na świat przychodziły szczenięta zdrowe i silne. Bierzemy udział w licznych wystawach, na których nasze psy otrzymują doskonałe oceny a niejednokrotnie pierwsze miejsca i tytuły BOB czy BOS - możemy też pochwalić się tytułami Championa Polski.

Nasza przygoda z rasą Jack Russell Terrier zaczęła się niedawno - choć od dawna otaczały nas różne zwierzęta, to jednak dopiero zakup domu z dużą przestrzenią dookoła, otworzył przed nami tę wspaniałą perspektywę założenia hodowli psów rasowych. Długo zastanawialiśmy się jaki pies będzie odpowiedni dla nas i do warunków jakie możemy stworzyć. Marzyliśmy o psie towarzyskim, radosnym, oddanym, kochającym aktywny tryb życia i zabawy, a jednocześnie niedużym/kompaktowym. Jako, że jest to dokładny opis teriera, szybko trafiliśmy na Jack’i. Im więcej o nich czytaliśmy, tym bardziej upewnialiśmy się, że właśnie takiego psiaka szukamy.

Tym sposobem wkrótce pojawiła się u nas pierwsza suczka – Sweet Sandy z hodowli Jack's Clan. Niezwykle bystra, pojętna, inteligentna, posłuszna ale przede wszystkim wierna i oddana, potrafiąca pocieszyć i rozweselić w każdej sytuacji. Tylko upewniła nas w postanowieniu, by w domu pojawiła się kolejna przedstawicielka rasy.  Black Berry, w domu zwana Bambi to niesamowita psotnica o rozbrajającym spojrzeniu, przez które nie można długo się złościć z powodu jej figlów. Do tego jej fantastyczny charakter - radosna żywa iskierka zawsze gotowa do zabawy (najchętniej lubi aportować i szaleć z wodą). Jak to jednak mówią, Jack'i to choroba - uwaga bo zaraźliwa - dlatego nie skończyło się na tych dwóch cudownych dziewczynach. Nie mieliśmy w planach posiadania więcej niż jednego Jack'a.... jednak rasa ta skradła nasze serca do reszty i nie potrafilibyśmy już żyć bez tego "wesołego stadka". 

Z początkiem roku 2016 doczekaliśmy się pierwszego miotu w naszej hodowli, za nami są też kolejne odchowane mioty. Wszystkim maluchom szukamy wspaniałych domów i kochających rodzin. Z większością jesteśmy w kontakcie, wiele naszych czworonożnych dzieci widujemy i chętnie służymy radą czy pomocą w wychowaniu. Nie ma dla nas nic piękniejszego niż właśnie stały kontakt, który nie urywa się wraz z odbiorem szczenięcia. Wiedza, że mają się świetnie jest dla nas najważniejsza i nadaje sens naszej pasji. Mamy nadzieję, że również przyszłe szczeniaczki z naszej hodowli będą miały tyle szczęścia oraz, że nowym opiekunom przyniosą tyle radości co nam i wniosą tyle życia do ich domu, co do naszego. Być może to będzie właśnie wasz dom?Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.