Poradnik Jack Russell maniaka

Witamy Państwa na blogu Jack Russell maniaka.

Jak zadbać o bezpieczeństwo naszego psa?

04-01-2017

Jako, że jesteśmy odpowiedzialni za los naszego czworonoga musimy pomyśleć zawczasu o tym, w jakich kłopotliwych czy wręcz niebezpiecznych sytuacjach może się znaleźć i jak w związku z tym zadbać o jego bezpieczeństwo.

Czytaj więcej


Jak karmić naszego psa?

02-11-2016

Jak karmić waszego małego Jack’a? Pytanie wydaje się proste, ale gdy przyszli właściciele wgłębią się w temat, okazuje się, że rynek oferuje mnóstwo karm przeróżnych firm, obiecujących że to właśnie ich karmy są najlepsze. Czym więc kierować się przy wyborze karmy? Jaka karma dla szczeniaka, jaka dla psa dorosłego? Czy gotować psu samodzielnie? Czego pies jeść absolutnie nie powinien?

Czytaj więcej


Pierwsze dni szczeniaka w nowym domu

01-11-2016

Niebawem w Twoim domu pojawi się nowy członek rodziny, jakim będzie szczenię z naszej hodowli. Od tej pory to właśnie wy zastąpicie mu jego ukochaną mamę i rodzeństwo. Jak przygotować się na jego właściwe przyjęcie do waszego domu? Co kupić? Jak powinny wyglądać jego pierwsze chwile, pierwsza noc i o czym jeszcze pamiętać?

Czytaj więcej


Przygotowanie psa na nowego członka rodziny

27-10-2016

Gratulacje! Zostaniecie rodzicami! Radość, czas przygotowań, oczekiwanie, poród i powrót do domu z nowym członkiem rodziny lub czasem nawet dwoma lub trzema. Wita was on: dotychczasowy czworonożny przyjaciel nierzadko traktowany jak wasz kochany bobasek. Co robić? Jak się przywitać? Przedstawić mu maleństwo, czy też wręcz przeciwnie? Czy coś się zmieni? Być może jesteście właśnie w takiej sytuacji. Albo myślicie z wyprzedzeniem i dopiero zastanawiacie się nad zakupem psa wiedząc, że w przyszłości zdecydujecie się i na dziecko? Jak zbudować ich wspólną relacje, by pies stał się przyjacielem dziecka a nie jego rywalem o wasze uczucia? Czy tak kolejność jest właściwa, czyli najpierw pies a potem dziecko?

Czytaj więcej


PIES - PREZENT DLA DZIECKA?

24-10-2016

Czy to dobry pomysł? Jaką rasę wybrać by nasze dziecko było bezpieczne? Sama jestem mamą półtorarocznego synka i wiem, że jego dobro jest dla mnie najważniejsze. Nie jestem zresztą w tym temacie osamotniona, bo często otrzymuję telefony właśnie z takimi pytaniami – czy Jack Russell Terrier nadaje się dla dziecka? Jak na większość pytań związanych z psami nie ma jednoznacznej i krótkiej odpowiedzi. Musiałaby brzmieć ona TAK i NIE.

Czytaj więcej


Trymowanie i Pielęgnacja

02-09-2016

Trymowanie… Czym jest, po co trymować, jakie psy trymować i właściwie gdzie trymować? Jak dbać o psa? To temat, który postanowiłam zgłębić i poruszyć w zasadzie dla dobra szczeniaczków, którym będę znajdować nowe domy. Ciężko przekazać wszystko na temat pielęgnacji psa w kilku słowach podczas rozmowy z przyszłymi właścicielami, a temat ten jest bardzo ważny.

Czytaj więcej