O nas

HODOWLA JACKRUSSELL O nas

Jesteśmy niewielką domową hodowlą psów rasowych Jack Russell Terrier, zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce. Nasze psy posiadają pełne wielopokoleniowe rodowody , gwarantujące czystość rasy, a każdy szczeniak z naszej hodowli otrzyma metrykę ZKwP uprawniającą do wydania rodowodu.


Hodujemy wyłącznie psy jednej rasy. Nie hodujemy psów dla korzyści finansowych, hodowla jest dla nas przede wszystkim hobby. Nasze psy są traktowane jak rodzina w dosłownym słowa znaczeniu, wychowują się z nami w domu, nie są trzymane w kojcach na podwòrku czy w osobnych budynkach. Nie wyobrażam sobie, żeby nie towarzyszyły nam w domowych czynnościach. Razem z nami się myją, bawią, śpią i "pracują". Mają kontakt z innymi zwierzętami – psami, kotami oraz z ludźmi – starszymi, młodszymi – o różnych charakterach, a co ważne także i z dziećmi w różnym wieku, począwszy od niemowląt. Nie wykazują zachowań agresywnych, do wszystkich są nastawione przyjaźnie, co nie znaczy jednak że są ślepo ufne w stosunku do obcych. Poświęcamy im mnóstwo czasu na naukę, pielęgnację ale i zabawę, spacery. Psiaki są pod stałą opieką weterynaryjną, są też żywione pełnowartościowymi karmami takimi jak Acana i Orijen, zawierającymi wszystkie składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju. Bierzemy udział w licznych wystawach, na których nasze psy otrzymują doskonałe oceny a niejednokrotnie pierwsze miejsca i tytuły BOB czy BOS - możemy też pochwalić się tytułami Championa Polski.

Nasza przygoda z rasą Jack Russell Terrier zaczęła się niedawno - choć od dawna otaczały nas różne zwierzęta, to jednak dopiero zakup domu z dużą przestrzenią dookoła, otworzył przed nami tę wspaniałą perspektywę założenia hodowli psów rasowych. Długo zastanawialiśmy się jaki pies będzie odpowiedni dla nas i do warunków jakie możemy stworzyć. Marzyliśmy o psie towarzyskim, radosnym, oddanym, kochającym aktywny tryb życia i zabawy, a jednocześnie niedużym. Jako, że jest to dokładny opis teriera, szybko trafiliśmy na Jack’i. Im więcej o nich czytaliśmy, tym bardziej upewnialiśmy się, że właśnie takiego psiaka szukamy.

Tym sposobem wkrótce pojawiła się u nas pierwsza suczka – Sweet Sandy. Niezwykle bystra, pojętna, inteligentna, posłuszna ale przede wszystkim wierna i oddana, potrafiąca pocieszyć i rozweselić w każdej sytuacji. Tylko upewniła nas w postanowieniu, by w domu pojawiła się kolejna przedstawicielka rasy.  Black Berry, w domu zwana Bambi to niesamowita psotnica o rozbrajającym spojrzeniu, przez które nie można długo się złościć z powodu jej figlów. Do tego jej fantastyczny charakter - radosna żywa iskierka zawsze gotowa do zabawy (najchętniej lubi aportować i szaleć z wodą). Jak to jednak mówią, Jack'i to choroba - uwaga bo zaraźliwa - dlatego nasza gromada powiększyła się o Elen, czyli Lenkę. Bystra i odważna, zarazem jednak szalona - jej ogonek cały czas jest w ruchu. Jakby nie było mało dziewczyn, niedawno powitaliśmy kolejną - Holly Colosseum, na co dzień nazywaną po prostu Moli o niebywałej inteligencji i opanowanej do perfekcji, zdaje się wyssanej z mlekiem matki - technice manipulacji... Nadszedł też czas, gdy zostawiliśmy szczeniaczka z naszym przydomkiem.

Z początkiem roku 2016 doczekaliśmy się pierwszego miotu w naszej hodowli, za nami są też kolejnych pięć odchowanych miotów. Szczeniaczki z poprzednich miotów znalazły wspaniałe domy i kochających właścicieli. Z wszystkimi jesteśmy w kontakcie, większość naszych dzieci widujemy i chętnie służymy radą czy pomocą w wychowaniu. Dla hodowcy nie ma nic piękniejszego niż właśnie stały kontakt, który nie urywa się wraz z odbiorem szczenięcia. Wiedza, że mają się świetnie jest dla nas najważniejsza i nadaje sens naszej pasji. Mamy nadzieję, że również przyszłe szczeniaczki z naszej hodowli będą miały tyle szczęścia oraz,że nowym opiekunom przyniosą tyle radości co nam i wniosą tyle życia do ich domu, co do naszego. Być może to będzie właśnie wasz dom?Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.